NatWest Vitality T20 Blast 2021 Live Streaming & TV Channel & Telecast

NatWest Vitality T20 Blast 2021 Live Streaming TV Channel, Live Telecast, & Broadcasting Rights, 2021

Sony Ten broadcast the live coverage of NatWest Vitality T20 Blast 2021 in India while SonyLiv (Web, App) telecast T20 Blast Live Streaming of all matches in the Indian Subcontinent.

Sky Sports is the Official Broadcaster Partner for the NatWest Vitality T20 Blast 2021 scheduled to begin from 9th June till 18th Sep 2021. Cricket fans in the UK can watch T20 Blast 2021 Live Streaming on Sky Sports Network while Sky Go App telecast the Vitality Blast T20 Matches online.

Willow TV and Willow Xtra acquired the rights to telecast T20 Blast 2021 Live Streaming in the USA and Canada as the American Sports TV Channel purchased the Broadcasting Rights for the NatWest T20I tournament kicking-off from 9th June.

NatWest T20 Blast Tournament is an English local cricket competition that is established and managed by the European Central Bank (England and Wales Cricket Board). The Vitality T20 Blast 2021 includes a series of 133 T20 cricket matches between England and Wales teams. A total of 18 cricket teams are participating in the T20 tournament. The ECB has selected 23 cricket pitches for 133 T20 blasts of 2021 matches.

These channels have different times for t20 BLAST 2021 broadcasts depending on the time difference between different countries. As per the latest update, the Vitality T20 Blast 2021 may start from June 9th, this year, the board will hold the seventh session of the T20 Blast cricket tournament.

Cricket fans can watch some live local T20 English Championship matches on Sky Sports TV. Cricket fans can now watch online Vitality T20 Blast 2021 live on iPhone, iPad, PC, and Android smartphones with TV and Sky Go.

Smartcric and CricHD are the alternative web source where cricket fans can watch T20 Blast 2021 Live Streaming online for free without any subscription charges. A point to ponder is that these two web platforms are unofficial that allows cricket fans to watch matches freely without any subscription charges. But for all other major TV channels such as Sky Go and Willow, you have to pay a subscription to enjoy your live cricket matches.

Last Year, India did not purchase the rights of the NatWest Vitality T20 Tournament but for 2021, Sony Pictures Network bought the rights. For the Digital Media Platforms (OTT), SonyLiv and Hotstar to telecast the T20 Blast 2021 in India and its nearby regions such as Bhutan, Maldives, Nepal, Afghanistan, Malaysia, and more.

For the African cricket fans, SuperSport brings the live coverage of T20 Blast 2021 in Africa and its nearby regions. In Australia, Fox Sports and BT Sport bring the live telecast of T20 Blast 2021; while Kayo Sports is the OTT Platform where cricket fans can enjoy matches online as well.

For the Pakistani viewers, unfortunately, none of the TV channels purchased the broadcasting rights for the NatWest Vitality Blast T20 2021 Live Streaming, which means you aren’t capable of watching the matches in Pakistan on the TV channel.

Astro Cricket HD and OSN Sports Cricket are the Sports TV channels of Mena Countries which include Qatar, Kuwait, Oman, Egypt, Seria, Libya, Iraq, Iran, and many others. For the cricket fans living in the Mena Countries, Astro Cricket HD and OSN Sports broadcast the live coverage of T20 Blast 2021 Live Streaming online.

Various sports channels purchased the broadcasting rights for live coverage of Vitality T20 Blast 2021 Live Telecast in different countries. Sports channels such as Star Sports, Ten Sports, Willow TV, SuperSport, LEMAR TV, and Fox TV are the official broadcasting partners for Vitality T20 Blast 2021.

Another way to keep yourself with each activity occurring during the T20 Blast 2021 matches is to listen to live comments on radio channels.

The BBC, known as the BBC, offers several radio channels where you can listen to live radio commentary for The T20 Blast 2021. There are several BBC radio channels such as BBC Radio Lancashire, BBS Radio Manchester, BBC Newcastle, BBC WM 95.6, BBC Coventry, Warwickshire, BBC Radio Derby, BBC Radio Leeds, BBC Hertford Resser. BBC Radio Wales, BBC Essex, etc.

 

Vitality T20 Blast Full Teams & Squad List

 

Middlesex

Max Holden, Stephen Eskinazi, Martin Andersson, Nick Gubbins, John Simpson (wk), James Harris, Tom Helm, Nathan Sowter, Steven Finn (C), Eoin Morgan, Joshua De Caires, Sam Robson, Luke Hollman, Mitchell Marsh, Paul Stirling, Jack Davies, Joe Cracknell, Peter Handscomb, Robbie White, Blake Cullen, Mujeeb Ur Rahman, Thilan Walallawita, Tim Murtagh, Toby Roland-Jones

Kent Spitfires

Daniel Bell-Drummond (C), Zak Crawley, Oliver Robinson (wk), Jack Leaning, Alex Blake, Jordan Cox, Grant Stewart, Matt Milnes, Imran Qayyum, Fred Klaassen, Joe Denly, Tawanda Muyeye, Darren Stevens, Miguel Cummins, Mohammad Amir, Nathan Gilcrhsit, Qais Ahmad, Tim Groenewald, Matthew Quinn, Harry Podmote, Heino Kuhn, Ollie Robinson, Sam Billings, Hamidullah Qadri

Somerset

Steven Davies (wk), Devon Conway, Will Smeed, Tom Abell (C), Lewis Goldsworthy, Lewis Gregory, Tom Lammonby, Craig Overton, Roelof van der Merwe, Ollie Sale, Max Waller, Merchant de Lange, Josh Davey, Jack Leach, Jack Brooks, Ned Leonard, Kasey Aldridge, Ben Green, Eddie Byrom, James Hildreth, Sam Young, Tom Banton

Surrey

Will Jacks, Hashim Amla, Ben Foakes (wk), Rory Burns (C), Jamie Smith, Rikki Clarke, Jamie Overton, Liam Plunkett, Gus Atkinson, Daniel Moriarty, Reece Topley, Tom Curran, Sean Abbott, Nicholas Kimber, Matt Dunn, Kemar Roach, James Taylor, Jade Dernbach, Gareth Batty, Conor McKerr, Ollie Pope, Sam Curran, Nico Reifer, Ben Geddes, Laurie Evans, Jason Roy, Mark Stoneman, Ryan Patel, Jordan Clark, Amar Virdi,

Sussex Sharks

Philip Salt (wk), Luke Wright (C), Calum Macleod, Delray Rawlins, David Wiese, Ravi Bopara, Aaron Thomason, George Garton, Ollie Robinson, Will Beer, Danny Briggs, Ben Brown, Henry Crocombe, Mitchell Claydon, Stuart Meaker, Tymal Mills.

Gloucestershire

Miles Hammond, Chris Dent (C), Ian Cockbain, Ryan Higgins, James Bracey (WK), Jack Taylor, George Scott, Graeme van Buuren, Tom Smith, David Payne, Matt Taylor, George Hankins, Kraigg Brathwaite, Tom Price, Benny Howell, Olivier Price, Tom Lace, Daniel Worrall, Harry Hankins, Jared Warner, Josh Shaw

Hampshire

Tom Alsop, Sam Northeast, Lewis McManus (wk), James Fuller, Ian Holland, Scott Currie, Ajeet Dale, Brad Wheal, Kyle Abbott, Mason Crane, Chris Wood, Ryan Stevenson, Mohammad Abbas, Keith Barker, Liam Dawson, Aneurin Donald, Felix Organ, Joe Weatherley, D’Arcy Short, James Vince (C)

Essex Eagles

Cameron Delport, Varun Chopra, Tom Westley (C), Daniel Lawrence, Ryan ten Doeschate, Adam Wheater (WK), Paul Walter, Simon Harmer, Shane Snater, Aaron Beard, Feroze Khushi, Nick Browne, Sir Alastair Cook, Michael Pepper, William Buttleman, Adam Zampa, Aron Nijjar, Ben Allison, Jack Plom, Sam Cook, Peter Siddle, Jamie Porter

Yorkshire Vikings

Adam Lyth, Tom Kohler-Cadmore, Joe Root, Harry Brook, Will Fraine, Jonathan Tattersall (wk), Jordan Thompson, Matthew Fisher, Josh Sullivan, Jack Shutt, Duanne Olivier, Dominic Leech, Dom Bess, Ben Coad, Adil Rashid, Jonny Bairstow, Harry Duke, Ben Birkhead, George Hill, Mathew Pillans, Josh Poysden, Dawid Malan, Gary Ballance, James Wharton, Matthew Revis, Tom Loten, David Willey, Matthew Waite, Steven Patterson (C)

Glamorgan

Chris Cooke (C & wk), Kiran Carlson, Callum Taylor, Andrew Balbirnie, Billy Root, Daniel Douthwaite, Andrew Salter, Timm van der Gugten, Prem Sisodiya, Colin Ingram, Marnus Labuschagne, Nicholas Selman, David Lloyd, Michael Neser, Joe Cooke, Roman Walker, Ruaidhri Smith, Michael Hogan, Kames Weighell, Jamie Mcllroy, Alex Horton

Durham 

Alex Lees, Graham Clark, Jack Burnham, Michael Jones, Sean Dickson, Will Young, Alex Thomson, Ben Raine, Ben Stokes, Cameron Steel, Matt Salisbury, Paul Coughlin, Scott Borthwick (C), Cameron Bancroft, David Bedingham, Stuart Poynter (WK), Brydon Carse, Liam Trevaskis, Mark Wood, Matty Potts, Ned Eckersley, Chris Rushworth, Jack Campbell, Oliver Gibson

Birmingham Bears 

Adam Hose, Dom Sibley, Dan Mousley, Ed Pollock, Hanuma Vihari, Pieter Malan, Robert Yates, Sam Hain, Alex Thomson, Chris Woakes, Jacob Bethell, Matthew Lamb, Tim Bresnan, Will Rhodes (C), Michael Burgess (WK), Craig Miles, Danny Briggs, Ethan Brookes, George Furrer, George Garrett, Henry Brookes, Jake Lintott, Liam Norwell, Manraj Johal, Oliver Hannon-Dalby, Olly Stone, Ryan Sidebottom

Derbyshire Falcons

Billy Godleman, Luis Reece, Wayne Madsen, Alex Hughes (C), Leus du Plooy, Matthew Critchley, Fynn Hudson-Prentice, Matt McKiernan, Brooke Guest (WK), Michael Cohen, Samuel Conners, Thomas Wood, Anuj Dal, Nils Priestley, Ben McDermott, Nick Hotslake

Lancashire Lightning

Keaton Jennings, Liam Livingstone, Luke Wells, Owais Shah, Danny Lamb, Shreyas Iyer, Alex Davies (WK), Steven Croft, Dane Vilas (C), Josh Bohannon, Rob Jones, Danny Lamb, Tom Hartley, Tom Bailey, Liam Hurt, Finn Allen, Jos Buttler, George Balderson, George Lavelle, Edwin Moulton, George Burrows, Jack Blatherwick, Jack Morley, James Anderson, Jackson Bird, Matt Parkinson, Richard Gleeson, Saqib Mahmood

Leicestershire Foxes

George Rhodes, Hassan Azad, Harry Dearden, Marcus Harris, Nick Welch, Rishi Patel, Sam Evans, Aaron Lilley, Ben Mike, Colin Ackermann (C), Scott Steel, Harry Swindells (WK), Lewis Hill, Sam Bates, Alex Evans, Callum Parkinson, Chris Wright, Dieter Klein, Ed Barnes, Gavin Griffiths, Nathan Bowley, Will Davis

Northants Steelbacks

Richard Levi, Joshua Cobb (C), Adam Rossington(WK), Alex Wakely, Saif Zaib, Graeme White, Ben Sanderson, Nathan Buck, Brandon Glover, Ben Curran, Charlie Thurston, Emilio Gay, Gareth Berg, Luke Procter, Rob Keogh, Tom Taylor, Ricardo Vasconcelos, Curtley-Jack White, Graeme White, Simon Karrigon, Wayne Parnell

Notts Outlaws 

Alex Hales, Joe Clarke, Ben Duckett, Tom Moores (wk), Daniel Christian, Steven Mullaney (C), Samit Patel, Luke Fletcher, Jake Ball, Zak Chappell, Tom Barber, Toby Pettman, Stuart Broad, Matthew Carter, Liam Patterson-White, Harry Gurney, Dane Patterson, Brett Hutton, Haseeb Hameed, Sol Budinger, Ben Compton, Ben Slater, Dane Schadendorf, Peter Trego, Lyndon James, Joey Evison

Worcestershire Rapids

Daryl Mitchell, Jack Haynes, Joshua Dell, Mitchell Stanley, Riki Wessels, Ross Whiteley, Tom Fell, Brett D’Oliveira, Joe Leach (C), Moeen Ali, Alex Milton (WK), Ben Cox, Gareth Roderick, Adam Finch, Alzarri Joseph, Charlie Morris, Dillon Pennington, Ed Barnard, Josh Tongue, Pat Brown

 

NatWest Vitality T20 Blast 2021 Live Streaming TV Channels

South AfricaSuperSport
IndiaSony Network
PakistanTen Sports, Smartcric, CricHD
United Kingdom & EnglandSky Sports
United StatesWillow TV
BangladeshGazi TV
AustraliaFox Sports
AfghanistanLemar TV

NatWest Vitality T20 Blast 2021 Schedule, Fixtures & Time Table

  • Date: Jun 09, Wed
  • Match: Lancashire vs Derbyshire, North Group
  • Stadium: Emirates Old Trafford, Manchester
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Worcestershire vs Nottinghamshire, North Group
  • Stadium: New Road, Worcester
  • Time: 9:30 PM, 04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL
  • Match: Kent vs Hampshire, South Group
  • Venue: St Lawrence Ground, Canterbury
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Somerset vs Essex, South Group
  • Venue: The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 10, Thu
  • Match: Glamorgan vs Gloucestershire, South Group
  • Venue: Sophia Gardens, Cardiff
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Middlesex vs Surrey, South Group
  • Venue: Lord’s, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Lancashire vs Leicestershire, North Group
  • Venue: Emirates Old Trafford, Manchester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Yorkshire vs Warwickshire, North Group
  • Venue: Headingley, Leeds
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 11, Fri
  • Match: Leicestershire vs Derbyshire, North Group
  • Venue: Grace Road, Leicester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Nottinghamshire vs Warwickshire, North Group
  • Venue: Trent Bridge, Nottingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Northampton shire vs Worcestershire, North Group
  • Venue: County Ground, Northampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Somerset vs Surrey, South Group
  • Venue: The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Essex vs Hampshire, South Group
  • Venue: County Ground, Chelmsford
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Durham vs Yorkshire, North Group
  • Venue: Riverside Ground, Chester-le-Street
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Kent vs Middlesex, South Group
  • Venue: St Lawrence Ground, Canterbury
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Gloucestershire vs Sussex, South Group
  • Venue: County Ground, Bristol
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 12, Sat
  • Match: Sussex vs Hampshire, South Group
  • Venue: County Ground, Hove
  • Time: 11:00 PM, 06:00 PM GMT / 07:00 PM LOCAL

 

See More: T20 World Cup 2021 Telecast Channel

  • Date: Jun 13, Sun
  • Match: Leicestershire vs Durham, North Group
  • Venue: Grace Road, Leicester
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Derbyshire vs Warwickshire, North Group
  • Venue: County Ground, Derby
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Northamptonshire vs Nottinghamshire, North Group
  • Venue: County Ground, Northampton
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Glamorgan vs Essex, South Group
  • Venue: Sophia Gardens, Cardiff
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Worcestershire vs Lancashire, North Group
  • Venue: New Road, Worcester
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Kent vs Gloucestershire, South Group
  • Venue: St Lawrence Ground, Canterbury
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 14, Mon
  • Match: Surrey vs Glamorgan, South Group
  • Venue: Kennington Oval, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 15, Tue
  • Match: Derbyshire vs Lancashire, North Group
  • Venue: County Ground, Derby
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Northamptonshire vs Warwickshire, North Group
  • Venue: County Ground, Northampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Somerset vs Kent, South Group
  • Venue: The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Essex vs Sussex, South Group
  • Venue: County Ground, Chelmsford
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Middlesex vs Hampshire, South Group
  • Venue: Radlett Cricket Club, Radlett
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Durham vs Nottinghamshire, North Group
  • Venue: Riverside Ground, Chester-le-Street
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Yorkshire vs Leicestershire, North Group
  • Venue: Headingley, Leeds
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 16, Wed
  • Match: Worcestershire vs Yorkshire, North Group
  • Venue: New Road, Worcester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Glamorgan vs Kent, South Group
  • Venue: Sophia Gardens, Cardiff
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Leicestershire vs Warwickshire, North Group
  • Venue: Grace Road, Leicester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 17, Thu
  • Match: Derbyshire vs Northamptonshire, North Group
  • Venue: County Ground, Derby
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Middlesex vs Gloucestershire, South Group
  • Venue: Radlett Cricket Club, Radlett
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Surrey vs Sussex, South Group
  • Venue: Kennington Oval, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Durham vs Lancashire, North Group
  • Venue: Riverside Ground, Chester-le-Street
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 18, Fri
  • Match: Worcestershire vs Northamptonshire, North Group
  • Venue: New Road, Worcester
  • Time: 9:30 PM, 04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL
  • Match: Nottinghamshire vs Derbyshire, North Group
  • Venue: Trent Bridge, Nottingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Essex vs Gloucestershire, South Group
  • Venue: County Ground, Chelmsford
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Sussex vs Somerset, South Group
  • Venue: County Ground, Hove
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Glamorgan vs Middlesex, South Group
  • Venue: Sophia Gardens, Cardiff
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Surrey vs Hampshire, South Group
  • Venue: Kennington Oval, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Yorkshire vs Durham, North Group
  • Venue: Headingley, Leeds
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Warwickshire vs Lancashire, North Group
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 19, Sat
  • Match: Somerset vs Glamorgan, South Group
  • Venue: The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • Time: 11:00 PM, 06:00 PM GMT / 07:00 PM LOCAL
  • Date: Jun 20, Sun
  • Match: Northampton shire vs Leicestershire, North Group
  • Venue: County Ground, Northampton
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Lancashire vs Nottinghamshire, North Group
  • Venue: Emirates Old Trafford, Manchester
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Durham vs Warwickshire, North Group
  • Venue: Riverside Ground, Chester-le-Street
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Yorkshire vs Derbyshire, North Group
  • Venue: Headingley, Leeds
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Kent vs Essex, South Group
  • Venue: St Lawrence Ground, Canterbury
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Gloucestershire vs Hampshire, South Group
  • Venue: County Ground, Bristol
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 21, Mon
  • Match: Surrey vs Essex, South Group
  • Venue: Kennington Oval, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 22, Tue
  • Match: Gloucestershire vs Kent, South Group
  • Venue: County Ground, Bristol
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Sussex vs Glamorgan, South Group
  • Venue: County Ground, Hove
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Derbyshire vs Leicestershire, North Group
  • Venue: County Ground, Derby
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Nottinghamshire vs Worcestershire, North Group
  • Venue: Trent Bridge, Nottingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 23, Wed
  • Match: Surrey vs Somerset, South Group
  • Venue: Kennington Oval, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Durham vs Northamptonshire, North Group
  • Venue: Riverside Ground, Chester-le-Street
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Yorkshire vs Worcestershire, North Group
  • Venue: Headingley, Leeds
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 24, Thu
  • Match: Warwickshire vs Derbyshire, North Group
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Middlesex vs Essex, South Group
  • Venue: Lord’s, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Gloucestershire vs Glamorgan, South Group
  • Venue: County Ground, Bristol
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 25, Fri
  • Match: Worcestershire vs Durham, North Group
  • Venue: New Road, Worcester
  • Time: 9:30 PM, 04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL
  • Match: Leicestershire vs Yorkshire, North Group
  • Venue: Grace Road, Leicester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Derbyshire vs Nottinghamshire, North Group
  • Venue: County Ground, Derby
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Northamptonshire vs Lancashire, North Group
  • Venue: County Ground, Northampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Somerset vs Hampshire, South Group
  • Venue: The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Essex vs Kent, South Group
  • Venue: County Ground, Chelmsford
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Sussex vs Gloucestershire, South Group
  • Venue: County Ground, Hove
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Surrey vs Middlesex, South Group
  • Venue: Kennington Oval, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 26, Sat
  • Match: Warwickshire vs Durham, North Group
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Yorkshire vs Northamptonshire, North Group
  • Venue: Headingley, Leeds
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Nottinghamshire vs Lancashire, North Group
  • Venue: Trent Bridge, Nottingham
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 27, Sun
  • Match: Surrey vs Sussex, South Group
  • Venue: Kennington Oval, London
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Middlesex vs Glamorgan, South Group
  • Venue: Radlett Cricket Club, Radlett
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Worcestershire vs Leicestershire, North Group
  • Venue: New Road, Worcester
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 28, Mon
  • Match: Hampshire vs Middlesex, South Group
  • Venue: The Rose Bowl, Southampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Kent vs Somerset, South Group
  • Venue: St Lawrence Ground, Canterbury
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 29, Tue
  • Match: Glamorgan vs Surrey, South Group
  • Venue: Sophia Gardens, Cardiff
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Sussex vs Kent, South Group
  • Venue: County Ground, Hove
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Essex vs Somerset, South Group
  • Venue: County Ground, Chelmsford
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Leicestershire vs Northamptonshire, North Group
  • Venue: Grace Road, Leicester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jun 30, Wed
  • Match: Northamptonshire vs Durham, North Group
  • Venue: County Ground, Northampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Warwickshire vs Yorkshire, North Group
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Hampshire vs Surrey, South Group
  • Venue: The Rose Bowl, Southampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jul 01, Thu
  • Match: Nottinghamshire vs Leicestershire, North Group
  • Venue: Trent Bridge, Nottingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Essex vs Glamorgan, South Group
  • Venue: County Ground, Chelmsford
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Middlesex vs Sussex, South Group
  • Venue: Lord’s, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Lancashire vs Worcestershire, North Group
  • Venue: Emirates Old Trafford, Manchester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Gloucestershire vs Somerset, South Group
  • Venue: County Ground, Bristol
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jul 02, Fri
  • Match: Derbyshire vs Worcestershire, North Group
  • Venue: County Ground, Derby
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Somerset vs Middlesex, South Group
  • Venue: The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Glamorgan vs Sussex, South Group
  • Venue: Sophia Gardens, Cardiff
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Durham vs Leicestershire, North Group
  • Venue: Riverside Ground, Chester-le-Street
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Yorkshire vs Lancashire, North Group
  • Venue: Headingley, Leeds
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Warwickshire vs Nottinghamshire, North Group
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Kent vs Surrey, South Group
  • Venue: St Lawrence Ground, Canterbury
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Hampshire vs Gloucestershire, South Group
  • Venue: The Rose Bowl, Southampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jul 09, Fri
  • Match: Gloucestershire vs Middlesex, South Group
  • Venue: College Ground, Cheltenham
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Worcestershire vs Warwickshire, North Group
  • Venue: New Road, Worcester
  • Time: 9:30 PM, 04:30 PM GMT / 05:30 PM LOCAL
  • Match: Hampshire vs Somerset, South Group
  • Venue: The Rose Bowl, Southampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Lancashire vs Northamptonshire, North Group
  • Venue: Emirates Old Trafford, Manchester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Durham vs Derbyshire, North Group
  • Venue: Riverside Ground, Chester-le-Street
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Surrey vs Kent, South Group
  • Venue: Kennington Oval, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Sussex vs Essex, South Group
  • Venue: County Ground, Hove
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Nottinghamshire vs Yorkshire, North Group
  • Venue: Trent Bridge, Nottingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jul 16, Fri
  • Match: Hampshire vs Essex, South Group
  • Venue: The Rose Bowl, Southampton
  • Time: 6:00 PM, 01:00 PM GMT / 02:00 PM LOCAL
  • Match: Gloucestershire vs Surrey, South Group
  • Venue: College Ground, Cheltenham
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Warwickshire vs Worcestershire, North Group
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Lancashire vs Durham, North Group
  • Venue: Emirates Old Trafford, Manchester
  • Time: s10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Middlesex vs Kent, South Group
  • Venue: Lord’s, London
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Glamorgan vs Somerset, South Group
  • Venue: Sophia Gardens, Cardiff
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Northamptonshire vs Derbyshire, North Group
  • Venue: County Ground, Northampton
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Leicestershire vs Nottinghamshire, North Group
  • Venue: Grace Road, Leicester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Match: Hampshire vs Sussex, South Group
  • Venue: The Rose Bowl, Southampton
  • Time: 11:00 PM, 06:00 PM GMT / 07:00 PM LOCAL
  • Date: Jul 17, Sat
  • Match: Lancashire vs Yorkshire, North Group
  • Venue: Emirates Old Trafford, Manchester
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 06:30 PM LOCAL
  • Date: Jul 18, Sun
  • Match: Hampshire vs Glamorgan, South Group
  • Venue: The Rose Bowl, Southampton
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Leicestershire vs Worcestershire, North Group
  • Venue: Grace Road, Leicester
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Nottinghamshire vs Durham, North Group
  • Venue: Trent Bridge, Nottingham
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Somerset vs Gloucestershire, South Group
  • Venue: The Cooper Associates County Ground, Taunton
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Essex vs Middlesex, South Group
  • Venue: County Ground, Chelmsford
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Warwickshire vs Northamptonshire, North Group
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Derbyshire vs Yorkshire, North Group
  • Venue: Queen’s Park, Chesterfield
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: Kent vs Sussex, South Group
  • Venue: St Lawrence Ground, Canterbury
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Date: Aug 24, Tue
  • Match: TBC vs TBC, Quarter Final 1
  • Venue: TBC, TBC
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL
  • Date: Aug 25, Wed
  • Match: TBC vs TBC, Quarter Final 2
  • Venue: TBC, TBC
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL
  • Date: Aug 26, Thu
  • Match: TBC vs TBC, Quarter Final 3
  • Venue: TBC, TBC
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL
  • Date: Aug 27, Fri
  • Match: TBC vs TBC, Quarter Final 4
  • Venue: TBC, TBC
  • Time: 10:30 PM, 05:30 PM GMT / 11:00 PM LOCAL
  • Date: Sep 18, Sat
  • Match: TBC vs TBC, Semi Final 1
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 3:00 PM, 10:00 AM GMT / 11:00 AM LOCAL
  • Match: TBC vs TBC, Semi Final 2
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 6:30 PM, 01:30 PM GMT / 02:30 PM LOCAL
  • Match: TBC vs TBC, Final
  • Venue: Edgbaston, Birmingham
  • Time: 10:15 PM, 05:15 PM GMT / 06:15 PM LOCAL